Încarcă acum

Cum s-a încheiat lupta „Hulkului de Moldova” cu neo-zeelandezul Navajo Stirling

Ion Cuțelaba, supranumit și „Hulk de Moldova", a pierdut lupta cu neo-zeelandezul Navajo Stirling în cadrul galei UFC Fight Night din orașul american Las Vegas.

Compatriotul noastru a fost învins prin knock-out tehnic deja într-a doua rundă, transmite Moldova1.

Aceasta a fost a doua sa luptă din acest an în UFC, cea mai tare promoție de arte marțiale mixte din lume. În martie, Cuțelaba l-a învins pe reprezentantul Franței, Oumar Sy, în prima rundă, printr-un procedeu de strangulare.

Ion Cuțelaba are în fișa personală 21 de lupte în Ultimate Fighting Championship. Moldoveanul a ajuns în UFC în 2016 și, răstimp de 10 ani, a obținut 9 victorii, o remiză, iar în alte 11 lupte a fost învins.

Distribuie:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *